fbpx

Як бездумне вживання антибіотиків впливає на організм

айматися самолікуванням — одна з основних звичок, притаманних українцям. У рекламі ми почули, що той чи інший засіб позбавить нас від кашлю, і вже сміливо біжимо купувати його в аптеці. Чи дивимося склад? Навряд. Чи приділяємо увагу тому, антибіотик це чи ні? Теж навряд. І дарма, оскільки антибіотики мало того, що не є панацеєю від усіх хвороб, а ще й можуть викликати серйозні наслідки. 

Чому вживання антибіотиків небезпечне

Антибіотики — органічні речовини, які можуть пригнічувати розвиток бактерій або вбивати їх. Відповідно, коли те чи інше захворювання має бактеріальну природу, лікар виписує цей вид препаратів. 

Однак згідно з опитуванням Всесвітньої організації охорони здоров’я, 64 % людей вважають, що грип та застуду лікують антибіотиками. Насправді ж такі ліки не допомагають при вірусних захворюваннях. Але через те, що люди вживають антибіотики без призначення лікаря і без потреби, організм не боротиметься з реальною хворобою, яка може настати згодом. Все через те, що виникає резистентність — бактерії адаптуються до ліків і не помирають.

Коли антибіотики не допомагають

Застуду, грип та інші вірусні інфекції не вилікувати антибіотиками. Мастити порізи антибактеріальними мазями теж не варто — їх призначає лише медпрацівник і лише в окремих випадках (наприклад, коли рана дуже глибока, забруднена абощо).

Схопили бронхіт чи синусит? Все одно не поспішайте купувати антибіотики. Спочатку потрібно визначити, що саме спричинило захворювання, і тільки якщо виявиться, що це — бактерії, можна купувати антибіотики. Але тільки ті, які призначить лікар, і приймати їх виключно стільки, скільки він скаже. Перерваний курс лікування загрожує тією ж стійкістю до препарату, що і понаднормове споживання.

Що робити, якщо захворіли

Звернутися до лікаря! Найкраще лікування вам підкаже саме фахівець. З огляду на швидкий темп життя і великі навантаження на роботі, ми часто ігноруємо це та займаємося самолікуванням. Але чи задумуємося про те, що такий вибір сьогодні може обернутися не тільки довготривалим постільним режимом, а й лікуванням від нового захворювання завтра?

Компанія Shulga розуміє своїх клієнтів, а тому ми доставляємо профілактику та здоров’я просто в офіс! Як це можливо? Легко! У нашому штаті є фахівці, готові виїжджати до компанії-клієнта та проводити огляди й консультації там. Тож послугами терапевта, офтальмолога, гастроентеролога, дерматолога та невролога з нами скористатися значно простіше.

А ще ми переконані, що краще не лікуватися, а займатися профілактикою, тому серед наших послуг також: 

  • планові щеплення
  • сеанси масажів
Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *