fbpx

Шкідливість перекурів: як знайти альтернативу згубній звичці

Кожен п’ятий українець курить і випалює 7 цигарок на день. Про це свідчать результати Глобального опитування дорослих щодо вживання тютюну.

На що першочергово впливає тютюн, які види залежності існують та як їх позбутися — розповідаємо у нашому блозі.

Які органи страждають першими 

Дихальна система. 4 із 5 випадків раку виявляють саме у курців. Через вдихання диму пошкоджуються та неправильно функціонують тканини легень. 

Репродуктивна система. Куріння погіршує ерекцію у чоловіків і збільшує ризик позаматкової вагітності у жінок. 

Травна система. Майже половина випадків раку печінки — результат тривалого паління. 

Органи чуття. Куріння є однією з причин розвитку захворювань очей: катаракти, глаукоми, ретинопатії, сухості та подразнення. 

Замінили звичайні цигарки на електронні? Ви все ще у зоні  ризику!

Багато хто й досі вірить, що електронні сигарети безпечні. Та вейп теж містить нікотин і викликає залежність. А картриджі та рідини для них можуть містити сліди хвороботворних бактерій та грибка.

Кальян ще більш шкідливий, ніж цигарки. Протягом 30-60 хвилин куріння кальяну людина вдихає стільки ж токсинів, як у десятках сигарет. 

Пасивне куріння — також проблема. Адже з 7 мільйонів людей, які померли від вдихання диму, 890 тисяч навіть не палили!

А що ж буде з тілом, якщо кинути курити?

Вже з першого дня ваш організм почне поступово відновлюватися. Покращення відбуваються через 20 хвилин після останньої сигарети. Поступово:

  • нормалізується тиск
  • стабілізується кровообіг
  • повертається функціональність легень
  • покращується робота серця

Як дізнатися, який тип залежності у вас

  1. Поведінкова чи соціальна. З’являється, коли паління пов’язане з певними звичками чи аспектами життя, наприклад, робочими перекурами. В такому разі потрібно боротися не лише з курінням, а й зі звичкою, яка його викликає.
  2. Фізична. Виникає через гормональні зміни під час паління. Щоб отримати наступний сплеск емоцій, хочеться курити знову й знову. Такий потяг зникає приблизно через місяць без цигарок.
  3. Психологічна. Виникає, коли курець ототожнює паління з певним емоційним станом. За такої залежності потрібно усвідомити, що сигарети не допоможуть впоратися з негативними почуттями.

Як відмовитися від куріння

Щоб зуміти позбутися цієї неприємної звички, подбайте про:

  • можливість зробити корисну перерву у роботі (наприклад, розім’ятися у спортивному куточку)
  • простір для психоемоційного розвантаження у вашому офісі — наприклад, кімнату, де можна відпочити та відволіктися від робочих завдань
  • доступ до корпоративної програми підтримки здоров’я

В останньому допоможе компанія Shulga Health Care Delivery! Ми розвиваємо культуру профілактики в Україні та надаємо різноманітні медичні послуги: 30-хвилинний масаж по одягу та на спеціальному кріслі (а це ідеальна здорова альтернатива курінню!), огляди профільних лікарів, вакцинації, лекції про здоров’я. Усе це — безпосередньо в офісі клієнта! Все необхідне ми привозимо із собою.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *