Кожен п’ятий українець курить і випалює 7 цигарок на день. Про це свідчать результати Глобального опитування дорослих щодо вживання тютюну.
На що першочергово впливає тютюн, які види залежності існують та як їх позбутися — розповідаємо у нашому блозі.
Які органи страждають першими
Дихальна система. 4 із 5 випадків раку виявляють саме у курців. Через вдихання диму пошкоджуються та неправильно функціонують тканини легень.
Репродуктивна система. Куріння погіршує ерекцію у чоловіків і збільшує ризик позаматкової вагітності у жінок.
Травна система. Майже половина випадків раку печінки — результат тривалого паління.
Органи чуття. Куріння є однією з причин розвитку захворювань очей: катаракти, глаукоми, ретинопатії, сухості та подразнення.
Замінили звичайні цигарки на електронні? Ви все ще у зоні ризику!
Багато хто й досі вірить, що електронні сигарети безпечні. Та вейп теж містить нікотин і викликає залежність. А картриджі та рідини для них можуть містити сліди хвороботворних бактерій та грибка.
Кальян ще більш шкідливий, ніж цигарки. Протягом 30-60 хвилин куріння кальяну людина вдихає стільки ж токсинів, як у десятках сигарет.
Пасивне куріння — також проблема. Адже з 7 мільйонів людей, які померли від вдихання диму, 890 тисяч навіть не палили!
А що ж буде з тілом, якщо кинути курити?
Вже з першого дня ваш організм почне поступово відновлюватися. Покращення відбуваються через 20 хвилин після останньої сигарети. Поступово:
- нормалізується тиск
- стабілізується кровообіг
- повертається функціональність легень
- покращується робота серця
Як дізнатися, який тип залежності у вас
- Поведінкова чи соціальна. З’являється, коли паління пов’язане з певними звичками чи аспектами життя, наприклад, робочими перекурами. В такому разі потрібно боротися не лише з курінням, а й зі звичкою, яка його викликає.
- Фізична. Виникає через гормональні зміни під час паління. Щоб отримати наступний сплеск емоцій, хочеться курити знову й знову. Такий потяг зникає приблизно через місяць без цигарок.
- Психологічна. Виникає, коли курець ототожнює паління з певним емоційним станом. За такої залежності потрібно усвідомити, що сигарети не допоможуть впоратися з негативними почуттями.
Як відмовитися від куріння
Щоб зуміти позбутися цієї неприємної звички, подбайте про:
- можливість зробити корисну перерву у роботі (наприклад, розім’ятися у спортивному куточку)
- простір для психоемоційного розвантаження у вашому офісі — наприклад, кімнату, де можна відпочити та відволіктися від робочих завдань
- доступ до корпоративної програми підтримки здоров’я
В останньому допоможе компанія Shulga Health Care Delivery! Ми розвиваємо культуру профілактики в Україні та надаємо різноманітні медичні послуги: 30-хвилинний масаж по одягу та на спеціальному кріслі (а це ідеальна здорова альтернатива курінню!), огляди профільних лікарів, вакцинації, лекції про здоров’я. Усе це — безпосередньо в офісі клієнта! Все необхідне ми привозимо із собою.
Залишити відповідь